Бухорода ўқ отиш бўйича мусобақа якунланди
Бухоро шаҳридаги вилоят техник ва амалий спорт турлари маркази ўн кун давомида мамлакатимизнинг энг кучли мерганлари ўртасида ўтган мусобақаларга мезбонлик қилди.
Дастлаб Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерацияси очиқ кубоги ғолиблиги учун қатнашчилар мерганлик салоҳиятини намойиш этишган бўлса, 29 февралдан 4 мартга қадар Республика техник ва амалий спорт турлари маркази томонидан 18 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида Ўзбекистон кубогининг биринчи босқичи ташкил этилди. Ҳар икки мусобақа ҳам муросасиз курашларга бойлиги, ғолиблик учун  кескин рақобат бўлгани билан бир биридан қолишмади.
“ Бугунги кунда олимпия ўйинлари дастуридан жой олган ўқ отиш спортини янада ривожлантириш, қолаверса, муносиб Ватан ҳимоячиларини вояга етказиш, ёшлар орасидан Ўзбекистон мудофааси учун кўксини қалқон қиладиган, шу она Ватан менинг юртим, оилам деб ёниб яшайдиган ёшларни, халқаро мусобақаларда нуфузли турнирларда Ўзбекистон шаънини муносиб ҳимоя қиладиган мард, жасур ўғлонларни, спортчиларни тайёрлаш мақсадида барча вилоятларда замонавий ўқ отиш тирлари  қурилиб, ёшлар ихтиёрига берилмоқда. Яна бир жиҳати қувонарлики, Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерацияси ҳамда Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти Республика техник ва амалий спорт турлари маркази ҳамкорлиги натижасида, қолаверса, Ўзбекистон миллий олимпия қумитасининг қўллаб қувватлови яқин келажакда халқаро даражадаги нуфузли мусобақаларда  спортчиларимиз томонидан қўлга киритиладиган натижалар салмоғини оширади”, - дейди Республика техник ва амалий спорт турлари маркази бош директори Ш.Мўминжонов.