UZ

Сўнгги янгиликлар

13:26Спортчилар ижтимоий тармоқларда 0 13:04Дэна Уайт Конор Макгрегорнинг режалари билан ўртоқлашди 0 12:41Вернер бир оёғи билан "Челси"да, унинг Лондондаги маоши ҳам маълум 0 12:19Энди Руиснинг навбатдаги рақиби ким бўлиши маълум 0 11:41"Ахмат" промоушени раҳбарининг коронавирусга чалингани айтилмоқда 0 11:12UFC жангчиси эртанги тўқнашув олдидан сочини камалак рангига бўяди + ФОТО 0 10:43ФОТО Дунёнинг энг ажойиб стадионлари - "Энфилд" 0 10:21Намаюнас - Андраде реванш жанги санаси тасдиқланди 0 09:57Спорт фидоийси Шерзод Тошматовни табриклаймиз! 0 09:33Биринчи МДҲ ўйинларининг ўтказилиш муддати ўзгарди 0 09:08Гризманн Қатардаги мундиалдан кейин MLSга кетади 0 08:44Шарафланган UFC жангчисини автомобиль босиб кетди 0 08:19Олимпия ўйинлари афсоналари: «Шамол ўғлони» 0 07:38Бу йил «Олимпия куни» нишонланадими? 0 07:05АПЛ тарихидаги энг тезкор гол муаллифи жамоаси билан янги шартнома имзолади 0

12 окт 14:16
Янгиликлар

Самбо

Cамбо. Жаҳон чемпионатининг барча ғолиб ва совриндорлари (1-кун)

Пойтахтимиз самбо бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатига мезбонлик қилмоқда.

Нуфузли мусобақанинг биринчи куни жами 12 та вазн тоифасида ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлди. Ўзбекистон ўсмирлар ва ёшлар терма жамоаси 2 та олтин, 2 та кумуш, 4 та бронза медалини қўлга киритди. 

Ўсмирлар (қизлар) 

-40 кг

1. Муниса Эшқулова (Ўзбекистон)

2. Лаура Веслополова (Россия)

3. Аружан Арман (Қозоғистон)

3. Ярина Федорченко (Украина)


-52 кг

1. София Бординских (Украина)

2. Оксана Кобелева (Россия)

3. Мягмаржав Ванчиндорж (Мўғулистон)

3. Дияна Жукава (Беларусь)


-65 кг

1. Ксения Самарина (Россия)

2. Жаҳона Эсонова (Ўзбекистон)

3. Мария Лорент (Франция)

3. Перизат Жанузак (Қозоғистон)

Ўсмирлар (болалар)


-48 кг

1. Дмитрий Шилов (Россия)

2. Бекзат Муканбетов (Қозоғистон)

3. Данило Мовчан (Украина)

3. Сайдали Раҳимов (Ўзбекистон)


-60 кг

1. Илья Илин (Россия)

2. Йессентай Имаханов (Қозоғистон)

3. Бузугмеҳр Исоев (Тожикистон)

3. Канан Исмаилов (Озарбайжон)


-75 кг

1. Бақожон Ашуров (Ўзбекистон)

2. Бексултан Дюсенов (Қозоғистон)

3. Дмитрий Хуцишвили (Грузия)

3. Тимур Дюсенов (Россия)


Ёшлар (қизлар)


-44 кг

1. Лилиана Салимянова (Россия)

2. Ана Мария Строе (Руминия)

3. Бурнеебаяр Ганболд (Мўғулистон)

3. Наргизахон Абдулатипова (Ўзбекистон)


-56 кг

1. Виктория Сергиевская (Россия)

2. Варсик Григорян (Арманистон)

3. Алёна Купава (Беларусь)

3. Рауза Нурмаҳамметова (Қозоғистон)


-68 кг

1. Саруул Отгонбаяр (Мўғулистон)

2. Владислава Торопцева (Украина)

3. Юлдуз Узоқова (Ўзбекистон)

3. Екатерина Митарева (Россия)

Ёшлар (болалар)


-48 кг

1. Гиорги Мехришвили (Грузия)

2. Аминжон Холов (Тожикистон)

3. Бектош Назаров (Ўзбекистон)

3. Ҳожиакбар Раҳимжонов (Россия)


-62 кг

1. Архат Ануарбек (Қозоғистон)

2. Энебиш Баттсерен (Мўғулистон)

3. Саба Григалашвили (Грузия)

3. Нарек Даллакян (Арманистон)


-82 кг

1. Николай Чекуров (Россия)

2. Асқарбек Авганов (Ўзбекистон)

3. Мишико Нозадзе (Грузия)

3. Станислав Сергичук (Украина)

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг