Cаудия Арабистони терма жамоаси Тошкентга келди АЭРОПОРТДАН ФОТОРЕПОРТАЖ
Хабарингиз бор, Ўзбекистон дзюдо федерацияси дунё давлатлари билан кенг ҳамкорлик ришталарини йўлга қўйган.
Ушбу ҳамкорлик доирасида турли мамлакат терма жамоаларининг халқаро қўшма ўқув-машғулот йиғинлари ташкил этиб келинмоқда. Шу кунгача Тошкентда Грузия, Франция, Россия, Словения, Тожикистон, Қозоғистон, Миср каби ўндан зиёд давлатлар дзюдо терма жамоаларининг машғулотлари ўтказилди. Ўз навбатида Ўзбекистон терма жамоаси дзюдочилари Грузия, Исроил, Албания сингари давлатларда ташкил этилган машғулотларда қатнашишди.
Бугун тонг саҳарда эса юртимизга Саудия Арабистон терма жамоаси етиб келди. Исмоил Сиддиқ бошчилигидаги делегация таркибидан 20 киши жой олган бўлиб, уларнинг 15 нафарини дзюдочилар ташкил этади. Саудия Арабистони терма жамоаси бош мураббий Дани Жорж. Шунингдек, Раниа Салваж мураббийлигидаги аёллар терма жамоаси ҳам Тошкентда машғулот ўтказади. Саудияликларнинг ўқув-машғулот йиғини 15 октябрга қадар давом этади.