Дзюдочиларимиз Жаҳон чемпионати олдидан ўтказиладиган сўнгги мусобақага йўл олишди ФОТОРЕПОРТАЖ
31 март - 2 апрель кунлари Туркиянинг Анталия шаҳрида "Катта Дубулға" туркумига кирувчи навбатдаги мусобақа бўлиб ўтади.
Мукофот жамғармаси 154 000 еврони ташкил этувчи ушбу турнир май ойида Қатар пойтахти Доҳа шаҳри мезбонлигидаги Жаҳон чемпионати олдидан ўтказиладиган сўнгги мусобақа ҳисобланади.
Табиийки, Анталия "Катта Дубулға" турнирида Ўзбекистон терма жамоаси ҳам иштирок этади. Тунда терма жамоамиз делегацияси Анталия шаҳрига жўнаб кетди. Шунингдек, турнирдан сўнг иштирокчи давлат терма жамоалари учун халқаро ўқув-машғулот йиғини ҳам ўтказилади.
Ўзбекистон терма жамоаси таркиби
Эркаклар: Дилшодбек Баратов, Баҳром Ботуров (-60 кг), Абдураҳим Нутфуллоев, Бобур Ваджиев (-66 кг), Обидхон Номонов (-73 кг), Нурбек Муртазоев, Шарофиддин Болтабоев (-81 кг), Зуфарбек Ўролов (-90 кг), Суҳроб Ражабов (-100 кг), Шоҳруҳ Мамарасулов (+100 кг).
Аёллар: Ҳалимажон Қурбонова, Фотимахон Турсунбоева (-48 кг), Диёра Келдиёрова, Сита Кадамбаева (-52 кг), Нилуфар Ермаганбетова, Шукуржон Аминова (-57 кг), Маржона Нуруллоева (-63 кг), Шоҳиста Назарова, Хуршида Раззоқбердиева (-70 кг), Ирисхон Қурбонбоева (-78 кг), Рината Илматова (+78 кг).