Эшитдик-да! Бугун Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитасига янги вице-президент сайланади
Бугун Миллий олимпия қўмитасида МОҚ Бош ассамблея йиғилиши ўтказилади.
Унда ташкилий масалаларга ҳам эътибор қаратилади. Ҳусусан, кун тартибидан ташкилотга янги вице-президент сайлаш масаласи ҳам ўрин олган.
Унга кўра, айни пайтда Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси раиси сифатида фаолият олиб бораётган Шерзод Рихсибаевич Ташматов МОҚда вице-президент лавозимига сайланиши кутилмоқда.
Маълумот учун, Шерзод Ташматов узоқ йиллардан буён спорт соҳаси ривожига ўз ҳиссасини қўшиб келмоқда. У киши ўз вақтида Ўзбекистон бокс федерацияси биринчи вице-президенти сифатида ҳам кўплаб ютуқларга эришган. Ҳусусан, Рио Олимпиадасида боксчиларимизнинг муваффақияти ҳам ушбу инсон билан боғлиқ. Ўшанда чарм қўлқоп усталари Олимпиадада 7 та медалга эга чиққандилар.
Ш. Ташматов бугунги кунда Ўзбекистон таэквондо WT ассоциациясидан ташқари, Ўзбекистон ММА ассоциациясида ҳам раис ўринбосари сифатида фаолият юритмоқда.