Гимнастика, Болалар спорти
Фарғона вилоятида бадиий гимнастика бўйича энг яхшилар сараланди
Фарғона вилоятидаги қиз болалар ўртасида соғлом турмуш тарзини шакллантириш, ёшлар, аҳоли ўртасида спортнинг оммавийлаштириш, олимпия турларини ривожлантириш, ўқувчи-ёшларни, кенг аҳолини жисмоний тарбия ва спорт машғулотларига доимий равишда жалб этиш, шунингдек, юқори тоифали спортчиларни танлаб олиш мақсадида “8 март – Халқаро хотин-қизлар” байрамига бағишланган “Нафосат гўзали” шиори остида бадиий гимнастика бўйича 2008-2012 йилларда туғилган қизлар ўртасида вилоят биринчилиги мусобақаси ўтказилди.
Мазкур мусобақа вилоят гимнастикага ихтисослаштирилган болалар-ўсмирлар спорт мактабининг спорт залида бўлиб ўтди.“Нафосат гўзали” шиори остида спортнинг бадиий гимнастика тури бўйича 2008-2012 йилларда туғилган қизлар ўртасида ўтказилган вилоят бирчилигига жами 120 дан ортиқ спортчи қизлар иштирок этди.
Мусобақада фахрли ўринларни эгаллаган спортчи қизлар Фарғона вилояти Жисмоний тарбия ва спорт бошқармасининг дипломи ҳамда эсдалик совғалари билан тақдирланди.