Футбол. Олимпиячиларимиз 5:0 ҳисобида ғалабага эришишди
Теглар :  Ўзбекистон U-23
U-23 Осиё кубоги 2-туридан ўрин олган Кувайт - Ўзбекистон учрашуви якунланди.
Учрашувда вакилларимиз 5:0 ҳисобида ғалабага эришишди ва очколари сонини 6 тага етказиб олишди.
Энди терма жамоамиз 23 апрель куни Вьетнамга қарши ўйин ўтказади. Вьетнам ҳисобида ҳам 6 очко бор. Мазкур учрашув ғолиби гуруҳда 1-ўрин эгасига айланади.
Кувайт - Ўзбекистон - 0:5
20 апрель 2024 йил. "Ал Жануб" стадиони. 20:30 (Тошкент вақти)
Қанот ҳаками 1: Муҳаммад Каззаз (Сурия)
Қанот ҳаками 2: Абдул Ҳаннан Бин Абдул Ҳасим (Сингапур)
Захира ҳаками: Аҳмад Файсал Муҳаммад Алали (Иордания)
Бешинчи ҳакам: Аҳмад Мансур Самара Муҳсин (Иордания)
ВАР: Сивакорн Пу Удом (Таиланд)
АВАР: Торпхонг Сомсинг (Таиланд).
Голлар: Алибек Давронов 32, - 0:1 (Муҳаммадқодир Ҳамралиев). Муҳаммадқодир Ҳамралиев 49, - 0:2 (Жасур Жалолиддинов). Ҳожимат Эркинов 55, - 0:3 (Жасур Жалолиддинов). Диёр Холматов 86 пенальти, - 0:4. Ҳусайин Норчаев 90+5, - 0:5 (Зафармурод Абдираҳматов).
Голга айланмаган пенальти: Ҳусайн Норчаев 90+3 (дарвозабон).
Кувайт: 1.Абдулраҳмон Ал Фадҳли, 2.Муҳсин Ғариб (14.Солиҳ Ал Меҳтаб, 88), 4.Юсуф Ал Ҳоқон, 5.Абдулраҳмон Ал Даиҳани, 6.Холид Ал Фадҳли, 8.Фаҳад Ал Фадҳли (12.Ҳамад Ал Тавил, 58), 10.Ҳуссайн Муҳсин, 11.Абдулраҳмон Карам (13.Султон Ал Фараж, 21), 18.Монтасер Ал Абдулсалом, 19.Жараҳ Ал Ҳилоли (9.Салмон Муҳаммад, 46), 21.Абдулраҳмон Ал Рашиди (20.Мутаз Ал Энази, 58).
Захира: 22.Абдулраҳмон Марзуқ, 23.Абдулраҳмон Ал Ҳарби, 3.Файсал Ал Шатти, 15.Абдулазиз Абдулазиз, 16.Маҳди Дашти, 17.Талал Ал Қаиси, .
Ўзбекистон: 12.Владимир Назаров, 3.Зафармурод Абдираҳматов, 5.Муҳаммадқодир Ҳамралиев, 6.Иброҳимҳалил Йўлдошев (2.Саидазамат Мирсаидов, 60), 7.Ҳожимат Эркинов, 9.Улуғбек Ҳошимов (20.Русланбек Жиянов, 60), 10.Жасурбек Жалолиддинов (8.Иброҳим Ибрагимов, 68), 17.Диёр Холматов, 18.Алибек Давронов (16.Асадбек Раҳимжонов, 68), 19.Ҳусайн Норчаев, 23.Абдурауф Бўриев (15.Умарали Раҳмоналиев, 78).
Захира: 1.Абдувоҳид Неъматов, 21.Ҳамидулло Абдунабиев, 11.Отабек Жўрақўзиев, 13.Маҳмуджон Маҳамаджонов, 22.Алишер Одилов.
Огоҳлантиришлар: Фаҳад Ал Фадҳли 14, Муҳсин Ғариб 42, Султон Ал Фараж 48, Алибек Давронов 51, Ҳолид Ал Фадҳли 73,
Четлатиш: Ҳамад Ал Тавил 71.