Гандболчи қизларимиз халқаро ўқув-машғулот йиғинини якунлашди
Жорий йилнинг 9-23 февраль кунлари гандбол бўйича Ўзбекистон қизлар терма жамоаси Россиянинг Тольятти шаҳрида ўқув-машғулот йиғини ўтказди.
Жамоамиз билан Россияда хизмат кўрсатган мураббий ва спортчи Олимпиада чемпиони Павел Сукасян, Россияда хизмат кўрсатган мураббий Нина Савелева, Димитрий Савелев, Игор Шкробот, Халқаро гандбол федерацияси лектори Виктор Поладенко ҳамда Россия гандбол федерацияси ижроқўми аъзоси Андрей Степанов машғулот олиб боришди.
Ушбу ўқув-машғулот йиғинида қизларимиз учун жорий йилнинг апрель ойида Ливаннинг Бейрут шаҳрида бўлиб ўтадиган Осиё чемпионатига ва бошқа нуфузли мусобақаларга тайёргар кўришди.
Эслатиб ўтамиз, ўтган йилнинг декабр ойида Сингапурда ўтказилган гандбол бўйича Жанубий-Шарқий Осиё очиқ чемпионатида ўзбекистонлик гандболчи қизлар биринчи, йигитлар иккинчи ўринни қўлга киритишган эди.