Гандболчиларимиз янги йилни аэропортда кутиб олишади...ми?
Мазкур чемпионатда 10 га яқин давлатдан 350 нафарга яқин энг кучли спортчилар иштирок этиши режалаштирилган. Унда юртимиз шарафини эркак ва аёллар терма жамоамизнинг жами 40 нафарга яқин спортчиси ҳимоя қилади.
Мазкур Осиё чемпионати халқаро гандбол федерацияси тартиб-қоидаларига мувофиқ ўтказиладиган халқаро мусобақа ҳисобланиб, унда иштирок этадиган Ўзбекистон эркаклар ва аёллар терма жамоаси халқаро майдонда катта тажриба оширишдан ташқари бисотидаги ютуқлари сонини орттириб олиш имкониятига ҳам эга бўлади.
Янги йил арафасида шунингдек кураш бўйича полвонларимиз ҳам халқаро майдонларда гиламга чиқишади. 25-29 декабрь кунлари Россиянинг Москва шаҳрида ўсмирлар ўртасида юнон-рум, эркин ва аёллар кураши бўйича халқаро турнир бўлиб ўтади. Турнирда юртимиз шарафини 30 нафардан ортиқ спортчи ҳимоя қилади.
Мазкур халқаро турнирда дунёнинг 20 та давлатидан 350 нафарга яқин кучли спортчилар иштирок этиши кутилмоқда.