Генри Сехудо Анкалаев - Блахович жанги ҳакамларини кескин танқид қилди
Икки вазн тоифасида собиқ UFC чемпиони Генри Сехудо Магомед Анкалаев ва Ян Блахович ўртасидаги чемпионлик жангида ишлаган ҳакамларни "савалади".
"Жангни ҳаммангиз кўрдингиз. Блахович ва Анкалаев ўртасидаги жангда ўғирлик бўлди. Жангдан кейин Блахович нима деганини эшитдингиз. У: "Анкалаев бу жангда ғалаба қозонди" деди.
Бу шунчаки даҳшат. Менимча, бу шанба оқшомидаги вақтимни беҳуда ўтказдим. Ростини айтсам, нега буни кўрганимни ҳам билмайман. Ҳар қанақасига ҳам бу ҳакамлик мутлақо аҳмоқлик. UFC 282 турнири UFC Fight Nightʼга ўхшарди. Эҳтимол, жанг UFC Apex аренасида ўтказилиши керак эди. Бу ҳакамларнинг кўпчилиги синовдан ўтишлари шарт", - деди Сехудо.
Эслатиб ўтамиз, Анкалаев ва Блахович ўртасидаги жанг 10 декабрь куни UFC 282 турнири доирасида бўлиб ўтган ва ҳакамларнинг қарори билан дуранг (48-47, 46-48, 47-47) натижа билан якунланган эди.