Ҳакамлар Зоировни "чопиб ташлаган" жангдан ФОТОГАЛЕРЕЯ
Сербия пойтахти Белград шаҳри мезбонлик қилаётган бокс бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати ҳакамларнинг калла қўйишлари билан эсда қолмоқда.
Бироз аввал яна бир чарм қўлқоп устамиз ҳакамларнинг нохолис қарори қурбонига айланганди. -54 кг вазн тоифасида юртимиз шарафини ҳимоя қилаётган Олимпиада чемпиони Шаҳобиддин Зоиров япониялик боксчига 2:3 ҳисобида ютқазганди.
Жаҳон чемпионатини бевосита аренадан ёритиб бораётган сайтимиз ходими Азиз Тўхтамуродов жангдан суратларни тақдим этди.
31 окт 17:54:48
Тренерларимизни айби бн, тугрироги нотугри хисоб китоби бн юткизди. 2-раунддан кейин 20-18, 20-18 ва 3та 19-19 булиб турибди. Нега уришмайди 3-раундда. Енгдим деб уйлаб колди, тренерлар нотугри маълумот беришди Шахобга. Бу ерда судьяларни Нима айби бор. 3-раундда уришмай кочиб юрса хам Шахобга бериш керакмиди.
31 окт 18:22:59
Oy maladest deguncha sal bulsa ham harakat qil deyish kerak edi 3 raunda harakat qilmadi Shahobiddin bunga sudyalar emas yaqqol murabbiylar aybdor
31 окт 18:27:05
Балл беришни хакамлар высшей математика киворишибди узиям!!! Икки раундни Шахобиддин ютгани билан , охирги раунддан олдин учта хакамда счет равный экан . Шунинг учун бизникилар адашиб кетиб иккита раундни ютвоммиз деб учинчи раундда таралла-бедод деб утказишган! Бойни кайтадан куриб , очколарга эътибор бердим, раундларда ким канака баллар берганини!
31 окт 18:16:47
Trenerlar vaziyatni bokschimizga tushuntirolmagani rost, 2 raunddan keyin vaziyat qaltisligini yani 3 ta hakam 19-19 hisob qayd qilayotgan payt har bir sinchkov muxlis yurakni ushladi, lekin murabbiylarimizning ko'rsatmalarida vaziyat aniq yetkazilmadi, nega? Bosh murabbiy o'zgarganligi uchunmi? O'zi shunday ham hakamlik masalasi asosiy planda payt nimaga bunday qilindi,javob kutamiz federatsiyadan! Bokschilarimizning ham tayyorgarligi yaxshi emas Kuba bilan mayin trenerovka orqali vaqti befoyda o'tkazdik deb o'ylayman, Zoyirov, Do'stmatov singari bokschilarimizda umidimiz katta edi, ammo ularning formasi 2 yil oldingidek emas, nimaga? Saidjamshid, Nodirdan oltin kutsak bo'ladi menimcha
31 окт 18:11:09
Men Rio olimpiadasidagi Shahobiddinni ko‘rmayapman.