Ҳасанбой Дўсматов Олимпиада олдидан Андижон вилояти ҳокими билан учрашди + ВИДЕО
Боксчи Ҳасанбой Дўсматов Париждаги Олимпия ўйинларига жўнаб кетиш олдидан ўзи туғилиб ўсган Андижон вилоятининг ҳокими Шуҳрат Абдураҳмонов билан кўришди.
"Оқ йўл, эшитиб жуда ҳам хурсанд бўлдим, омадингни берсин. Андижондан бир ўзингсан! Ишонаман, Худо хоҳласа, олтин медаль билан келасан. Имомларга ҳам айтаман, масжидларда дуо қилади. Фақат омад тилайман. Нима камчиликлар бор?", деди Шуҳрат Абдураҳмонов Ҳасанбой Дўсматовга.
Дўсматов ўз ўрнида ҳокимнинг саволига "Ҳаммаси зўр, дуоингиз кам", дея жавоб берди. Шундан сўнг, Андижон вилояти ҳокими Рио-2016 чемпиони Ҳасанбой Дўсматовга Париж Олимпиадасида ҳам омад ва зафар ёр бўлишини тилаб, дуо қилди.
Маълумот ўрнида, Париж Олимпиадаси 26 июль - 11 август оралиғида бўлиб ўтади. Унда 11 нафар боксчиларимиз (7 нафар эркак, 4 нафар аёл) рингга кўтарилади.