Ҳасанбой Дўсматов: "Осиё ўйинларида ғолиб бўлишга ҳаракат қиламан"
Бугун Ўзбекистон делегациясининг биринчи қисми Осиё ўйинларида иштирок этиш учун Индонезияга учиб кетди.
Аэропортда Олимпиада чемпиони Ҳасанбой Дўсматов сайтимизга эксклюзив интервью берди.
"Яқинда Россиядаги халқаро мусобақада ҳиндистонлик боксчига ютқазиб қўйгандим. Осиё ўйинларига ўша боксчи келмас экан. Қозоғистон ва Ҳиндистонлик боксчилар менга асосий рақиб бўлади. Шунга қарамай ғалаба қозонишга ҳаракат қиламан, чунки Осиё ўйинлари кичик Олимпиада ҳисобланади.
23 август куни қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтади. Рақибларни билиб олгач шунга қараб тайёргарлик кўрамиз. 24 августдан бокс баҳслари старт олади. Мураббий Раҳматжон Рўзиоҳунов, боксчилар Исроил Мадримов ва Жасур Латипов билан бирга учаяпмиз. Қолган 4 нафар боксчи кейинроқ Индонезияга етиб боришади", - дейди Ҳасанбой Дўсматов Olamsport.com сайтига.
15 авг 10:02:47
Hammasidan alam qiladigani Osiyo o'yinlarini tomasha qilamimiz nahotki translatsya masalasiga shunchali befarq bo'lishvoti uz report qishki Alipiyadani ĺive oberdiku hich bo'masa shu bokisi Davron Fayziyvni super sharhlarida live ko'rse bo'lardi. HURMAYLI ADMINLA OLAMSPORTGA GAP YOQ TRANSLATSIYA MASALASIDA HABAR BERILA KUTVOMIZ??????????