Ҳумоюн Султонов President's Cup финалида!
Қозоғистоннинг Астана шаҳрида ўтказилаётган теннис бўйича "Челленжер" туркумига кирувчи турнир ўз якуни сари яқинлашмоқда.
Мукофот жамғармаси 40 минг АҚШ долларини ташкил этувчи мусобақада иккинчи ракеткамиз Ҳумоюн Султонов ҳам муваффақиятли одимлаяпти. Дунёнинг 550-ракеткаси бўлиб турган Султонов бироз аввал якунига етган 1/2 финал учрашувида ортиқча қийинчиликсиз ғалабага эришди.
Ҳамюртимиз 75 дақиқа давом этган баҳсда россиялик Евгений Карловскийни 6/3, 6/1 ҳисобида мағлубиятга учратди. Бу билан Султонов теннисчиларнинг ўзаро учрашувларидаги ҳисоб мувозанатини ҳам тиклади - 1:1. Карловский 3, Султонов 9 та эйс зарбани амалга оширди. Ҳумоюн қўшхатога йўл қўймади ва аксинча 4 та брейкка эришди.
Ҳумоюн Султоновнинг финалдаги рақиби айни дақиқаларда ўтказилаётган қозоғистонлик Денис Евсеев ҳамда туркиялик Янки Эрель ўртасидаги учрашувдан сўнг маълум бўлади. Биринчи сетнинг олтинчи геймидан сўнг (3/3) ушбу баҳс ёмғир сабаб тўхтатилди.