Икки курашчимиз кечки дастурда Олимпиада лицензияси учун курашади, қолганлар эса...
Қирғиз Республикаси пойтахти Бишкек шаҳри спорт курашлари бўйича Осиё қитъаси спортчилари учун Париж-2024 Олимпиадасига лицензия берувчи турнирга мезбонлик қилмоқда.
Бугун мусобақанинг илк куни эркин кураш бўйича беллашувлар ташкил этилмоқда. Бироз аввал саралаш баҳслари якунланиб, 1/2 финалда Олимпиада лицензияси учун гиламга чиқадиган курашчилар номи маълум бўлди. Улар орасида икки эркин курашчимиз - Токио-2020 Олимпиадаси совриндори Бекзод Абдураҳмонов ҳамда олимпия ўйинлари иштирокчиси Ғуломжон Абдуллаев (57 кг) ҳам бор.
Ярим финалда ғалаба қозонган курашчилар Париж-2024 Олимпиадаси лицензиясини қўлга киритади. Ушбу беллашувлар бизнинг вақт билан соат 17:00да бошланади. Афсуски, қолган курашчиларимиз Ҳасанбой Раҳимов (125 кг), Умиджон Жалолов (-65 кг) ва энг тажрибали курашчимиз Магомед Ибрагимов (-97 кг) мағлубиятга учраб, бу имкониятдан маҳрум бўлишди.