ЖЧ-2022 саралаши. Ўзбекистон Яманни йирик ҳисобда мағлубиятга учратди
ЖЧ-2022 саралаши доирасидаги Ўзбекистон - Яман учрашуви якунланди.
ЎЗБЕКИСТОН – ЯМАН - 5:0
10 октябрь | "Пахтакор" стадиони | 28571 томошабин.
Бош ҳакам:
Ҳанна Ҳаттаб (Сурия)
Ёрдамчи ҳакамлар: Муҳаммад Каззаз (Сурия), Айман Файзал Ҳамзе Обеидат (Иордания).
Захира ҳаками: Аҳмад Алали (Қувайт)
Назоратчи: Жассим Муҳаммад Ал Ҳаил (Қатар)
Комиссар: Меи Чиат Си (Малайзия).
Голлар: Санжар Қодирқулов 2, - 1:0 (Достонбек Ҳамдамов). Элдор Шомуродов 33, - 2:0 (Фаррух Сайфиев). Жамшид Искандеров 53, - 3:0 (Санжар Қодирқулов). Ислом Тўхтахўжаев 72, - 4:0 (Жалолиддин Машарипов). Игорь Сергеев 90, - 5:0 (Достонбек Ҳамдамов).
Ўзбекистон: 1.Элдор Суюнов, 4.Фарруҳ Сайфиев (8.Икром Алибоев, 75), 5.Рустам Ашурматов, 20.Ислом Тўхтахўжаев, 3.Хожиакбар Алижонов, 13.Санжар Қодирқулов, 22.Жамшид Искандеров (9.Одил Аҳмедов, 57), 10.Жалолиддин Машарипов, 7.Отабек Шукуров, 17.Достонбек Ҳамдамов, 14.Элдор Шомуродов (21.Игорь Сергеев, 79).
Захира: 12.Санжар Қувватов, 16.Абдумавлон Абдужалилов, 2.Шароф Муҳитдинов, 6.Азизжон Ғаниев, 11.Темурхўжа Абдухолиқов, 15.Егор Кримец, 18.Сардор Мирзаев, 19.Акбар Исматуллаев, 23.Хуршид Ғиёсов.
Яман: 22.Салим Авад, 2.Ал Ҳамри, 4.Ал Радаеи (15.Муҳаммад Салим, 85), 5.Алаеддин Маҳди, 7.Аҳмад Ал Сарори, 9.Омар Ал Даҳи, 11.Абдулвасеа Ал Матари, 12.Аҳмад Маҳер (10.Ал Ворафи, 48), 16.Носир Ал Гахваши, 17.Муфед Жамол, 20.Эмад Мансур (3.Фуад Омар, 71).
Захира: 1.Муҳаммад Айаш, 23.Салим Жамол Ал Харш, 6.Абдулазиз Муҳаммад, 8.Аҳмад Абдулраб, 13.Муҳаммад Маҳюб, 14.Мунаф Сайид, 18.Али Хафиз, 19.Муҳаммад Али Боқшан, 21.Муҳаммад Ба Ровис.
Огоҳлантиришлар: Ал Ворафи 56, Отабек Шукуров 76.
10 окт 19:01:24
Yoshlar o'rtasida o'tgan musobaqalarda o'zini yaxshi tomondan ko'rsata olgan, hamma umid qilgan, Iskanderovni tabrikliman, Abramovga va UZB terma jamoasiga omad tilayman!