Учрашув 2:2 ҳисобида якунига етди. Вакилларимиз шу тариқа очколари сонини 17 тага етказиб олишди.
ЖЧ-2026 3-саралаш босқичи, 8-тур
25.03.2025. "Озоди" стадиони, Теҳрон. 21:00 (Тошкент вақти)
: Аҳмад Абу Бакар Ал Каф, Абу Бакар Салим Ал Амри, Рашид Ҳамид Ал Гаити, Қосим Матар Ал Ҳатми (барчаси Ўмон)
VAR: Тақи Ал Жаафари (Сингапур)
AVAR: Абдул Ҳаннан (Сингапур).
Голлар: Хожимат Эркинов  (Фарруҳ Сайфиев) 16, 0:1, Меҳди Тареми 51, 1:1, Аббос Файзуллаев 55, 1:2, Меҳди Тареми 82, 2:2
Эрон: 1.Алиризо Бейранванд, 2.Солиҳ Хардани, 4.Шожае Ҳалилзода, 5.Милад Муҳаммади, 6.Саид Иззатуллоҳи, 7.Алиризо Жаҳонбаҳш, 9.Меҳди Тареми, 10.Меҳди Гайеди, 13.Ҳуссайн Канани, 14.Саман Ғоддос, 20.Сардор Азмун.
Захира: 12.Пайам Ниазманд, 22.Ҳуссайн Ҳуссайни, 3.Муҳаммад Горбани, 8.Муҳаммад Жавад, 11.Али Голизода, 15.Амин Ҳазбави, 16.Амирҳуссайн Ҳуссайинзода, 17.Муҳаммад Карими, 18.Али Алипур, 19.Али Неъмати, 21.Омид Нурафкан, 23.Аря Юсуфи.
Ўзбекистон: 1.Ўткир Юсупов, 3.Ҳожиакбар Алижонов, 2.Абдуқодир Ҳусанов, 15.Умар Эшмуродов, 5.Рустам Ашурматов, 4.Фарруҳ Сайфиев, 9.Одил Ҳамробеков, 7.Отабек Шукуров, 22.Аббосбек Файзуллаев, 20.Ҳожимат Эркинов (11.Русланбек Жиянов, 65), 14.Элдор Шомуродов.
Захира: 12.Абдувоҳид Неъматов, 16.Ботирали Эргашев, 6.Акмал Мозговой, 8.Жамшид Искандеров, 10.Бобир Абдихолиқов,  13.Ғолиб Ғайбуллаев, 17.Абдурауф Бўриев, 18.Абдулла Абдуллаев, 19.Зафармурод Абдираҳматов, 21.Дилшод Комилов, 23.Иброҳимҳалил Йўлдошев.
Ҳозирча 8 та тур ортда қолди. Яна 2 та тур қолди. Энди навбатдаги ўйинлар июнь ойида ўтказилади. 5 июнь куни сафарда БАА билан ўйнаймиз. 10 июнь куни эса ўз майдонимизда Қатарни қабул қиламиз.