Токио-2020, Камондан отиш
Камондан отиш бўйича терма жамоамиз Европа сафарига жўнаб кетди
Камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Европа сафарига йўл олди. 8 нафар спортчи ва 3 мураббийдан иборат делегациямиз “Кўҳна қитъа”да ўқув-машғулот йиғинлари ва халқаро мусобақаларда иштирок этади.
Дастлабки мусобақа Беларуснинг Брест шаҳрида 25-31август кунлари ўтказилади. Унда 20 га яқин мамлакат вакиллари қимматли рейтинг очколари ва ғолиблик учун кураш олиб борадилар. Терма жамоамиз турнирдан сўнг шу шаҳарнинг ўзида 8 сентябргача йиғин олиб боради. Шундан сўнг вакилларимиз Львов (Украина) шаҳрида 9-15 сентябрь, Истамбул (Туркия)да 15-30 сентябрь кунлари ўқув-машғулот йиғини ва халқаро турнирда қатнашишади.
Таъкидлаш жоиз, ушбу йиғин ва мусобақалар ноябрь ойида Таиланднинг Бангкок шаҳрида ўтадиган Токио Олимпиадасига йўлланма берувчи халқаро мусобақага тайёргарликнинг асосий босқич вазифасини бажариб беради.