UZ

Сўнгги янгиликлар

02:35"Реал" - Чемпионлар лигаси ғолиби! 0 20:00"Мбаппе "Олтин тўп"ни забт этадиган майдонни йўқотди" 0 19:39Боксчиларимиз Россиядаги мусобақада 4 та медаль қўлга киритишди 1 19:17Ўзбекистон Кубогининг сўнгги куни оғир вазнда ғолиблар аниқланди ФОТОГАЛАРЕЯ 0 18:55Карлос Алькараз "Ролан Гаррос"да 16 йиллик рекордни янгилади 0 18:32Превью: "Ливерпуль" – "Реал Мадрид". ЕЧЛ кубоги ва "Олтин тўп" учун кураш 0 18:10Хабиб 6 км. масофага югурганидан кейинги суратини кўрсатди 0 17:47Зинедин Зидан "Ролан Гаррос"да кимга мухлислик қилишини айтди 0 17:25Адҳамжон Очилов рейтинг турнирига борадиган таркибни аниқлаб олди 0 17:04Карикатура: "Ливерпуль" ва "Реал"нинг ЕЧЛ финалига тайёргарлиги 0 16:43Петр Ян Марлон Верага қарши жангдан бош тортди 0 16:22Биринчи ракеткани ютган Султонов Чехия турнири финалида! 1 15:50Спортчилар ижтимоий тармоқларда 0 15:29"Челси" клубининг Боэлининг консорциумига сотилиши тасдиқланди 0 15:08"Ролан Гаррос". Хачанов 11-ракеткани мағлуб этди 0

22 ноя 10:33
Янгиликлар

Камондан отиш

Камондан отиш бўйича ёпиқ иншоотларда Ўзбекистон кубоги якунланди

Фарғона шаҳрида камондан отиш бўйича ёпиқ иншоотларда барча ёш тоифалар ўртасида Ўзбекистон кубоги баҳслари бўлиб ўтди.

Мусобақа Туризм ва спорт вазирлиги, Миллий гвардия, Ўзбекистон камондан отиш федерацияси ҳамда Спортнинг қишки ва мураккаб техник турлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаби ҳамкорлигида ўтказилди.

Ўзбекистон кубоги дастуридан 18+18 масофа, МИКС, олимпик раунд, жамоавий биринчилик машқлари ўрин олган эди. Унда Самарқанд, Фарғона, Бухоро, Қашқадарё, Сирдарё, Сурхондарё вилоятлари ва Тошкент шаҳридан келган 100 нафарга яқин спортчи иштрок этди.

(18+18) машқи ғолиблари:

Эркаклар ўртасида:

1. Гафуров Зокиржон

2. Унгалов Озодбек

3. Сармамбетов Юнус


Аёллар ўртасида:

1. Каримова Зулхумор

2. Ўринбоева Гулмира

3. Акрамова Ситора


Ўсмирлар ўртасида:

1. Ҳошимов Ўткир

2. Каримов Тимур

3. Жафаров Шермуҳаммад


Ўсмир қизлар ўртасида:

1. Эргашева Омина

2. Туланбоева Севара

3. Тошматова Гулжаҳон


Ёшлар ўртасида:

1. Хайитмуродов Акбар

2. Остонақулов Аброр

3. Чен Яо Юй


Ёш қизлар ўртасида:

1. Абдусаттарова Зебунисо

2. Камолова Малика

3. Ҳамроева Нилуфар

Тадбир якунида ташкилотчилар томонидан ғолиб ва совриндорларга медал, диплом, эсталик совғалари топширилди. Ушбу мусобақа миллий терма жамоани шакллантириш учун селекция вазифасини ўтаб берди.

Рейтинг:    

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Olamsport ни Facebook да ўқиш
учун "Yoqdi"ни босинг