Камондан отиш: Тошкентда “Алпомиш ва Барчиной” I Халқаро турнири якунланди
Республика олимпия захиралари коллежида камондан отиш бўйича биринчи “Алпомиш ва Барчиной” Халқаро турнири ўтказилди.
Илк бора ўтказилаётган Халқаро турнирга Халқаро камондан отиш федерацияси ҳамда Туркия Миллий олимпия қўмитаси президенти Угур Эрденер ҳам ташриф буюрди.
“Алпомиш ва Барчиной” Халқаро турнири Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Миллий олимпия қўмитаси, Ўзбекистон камондан отиш федерацияси ҳамда Спортнинг қишки ва мураккаб техник турлари бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаби ҳамкорлигида ташкил этилди.
Халқаро турнирда қўшни давлатлар – Қирғизистон ва Тожикистондан маҳоратли спортчилар ҳамда республикамизнинг Бухоро, Навоий, Самарқанд, Сурхондарё, Фарғона вилоятлари ва Тошкент шаҳридан жами 100 нафардан ортиқ спортчи қатнашди.
Мусобақанинг тақдирлаш маросимида Жисмоний тарбия ва спорт вазирининг биринчи ўринбосари Равшан Эрматов, Миллий Олимпия қўмитаси раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Халқаро камондан отиш федерацияси президенти жаноб Угур Эрденер ҳам сўзга чиқдилар.