"Ланс" Абдуқодир Ҳусанов ўз орзусига эришиши учун имконият берди. Футболчи Қатарга йўл олди
Ўзбекистон U-23 терма жамоаси ҳимоячиси Абдуқодир Ҳусанов Қатардаги U-23 Осиё кубогида иштирок этадиган бўлди.
Осиё кубоги ФИФА кунларида ўтказилмаётгани сабабли клублар ўз футболчиларини бу мусобақага қўйиб юборишга мажбур эмаслар. Аммо Ўзбекистоннинг барча легионерлари турнирда иштирок этишлари таъминланди.
Франциянинг "Ланс" клуби ҳимоячи Абдуқодир Ҳусановни терма жамоа ихтиёрига қўйиб юборишга рози бўлди. Шу ўринда клуб футболчининг Олимпиадага йўлланма олиш ва унда иштирок этиш орзуси ушалиши учун йўл очиб берганини таъкидлаш лозим. Футболчи кечаги ўйиндан кейин Қатарга йўл олди ва Вьетнам билан учрашувга қадар терма жамоа ихтиёрида бўлади.
Биздаги маълумотларга кўра, "Ланс" мураббийлар штаби аслида Ҳусановни кечаги "Клермон"га қарши баҳсда майдонга туширишни режалаштиришганди. Аммо футболчини 26 ва 29 апрель кунлари терма жамоа сафида (эҳтимолий 120 дақиқадан) иккита муҳим ўйин кутиб турганини ҳисобга олиб, уни захирада қолдиришди.