Спорт курашлари, Бокс/ММА, Кураш, Гимнастика, Теннис, Қиличбозлик, Велоспорт, Ўқ отиш, Дзюдо, Енгил атлетика, Оғир атлетика, Таэквондо, Эшкак эшиш, Бошқалар, Тадбирлар, Шахмат, Футбол, Болалар спорти, Волейбол, Гандбол, Каратэ, Кикбоксинг, Муайтай, От Спорти, Регби, Стол тенниси, Формула-1, Токио-2020, Сув спорти турлари
Маданият вазирлигидан ажралган Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитасига раис тайинланди
Олимпия шон-шуҳрати музейи директори Курбанов Рустам Джавдатович Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитасига раис этиб тайинланди.
Рустам Курбонов –  меҳнат фаолияти давомида бир қатор раҳбар лавозимларда хизмат қилган. Жумладан,  Тошкент шаҳар ҳокимининг ижтимоий масалалар бўйича биринчи ўринбосари, Бектемир тумани ҳокими, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси президенти, "Ўзбектуризм” компанияси раиси, Ўзбекистон Республикаси Маданият ва спорт ишлари вазири лавозими, 2009 йилдан бошлаб Олимпия шон-шуҳрати музейи директори лавомизида фаолият кўрсатган.