Мадримовнинг жанги Ўзбекистонда тўғридан-тўғри намойиш этилади ФОТО
Хабарингиз бор, 8 июнь куни (Тошкентда 9 июнь тонги) профессионал боксчимиз Исроил Мадримов ўзининг проф рингдаги учинчи жангини ўтказади.
Ушбу жангда ҳамюртимиз мексикалик Норберто Гонсалесга қарши 10 раундлик жангда рингга кўтарилади. DAZN платформаси орқали трансляция қилинадиган жангни юртдошларимиз "Sport" телеканалининг жонли эфирида томоша қилиш имкониятига эга бўлишади.
Қозоғистон бокси афсонаси Геннадий Головкин ушбу бокс оқшомининг марказий жангида рингга чиқади. Мадримовнинг жанги тахминан 9 июнь тонги тахминан соат 05.30ларда бошланади. Хатто эртароқ бошланиб қолиш эҳтимоли ҳам йўқ эмас. Бу Исроилнинг жангигача бўлган жангларнинг якунланишига боғлиқ.
Эслатиб ўтамиз, Норберто шу кунгача проф боксда 35 та жанг ўтказиб, уларнинг 23 тасида ғалаба қозонган (13 та нокаут). 12 маротаба мағлуб бўлган (2 та нокаут). Исроил Мадримов эса проф рингда икки маротаба жанг ўтказиб, уларнинг ҳар иккисида ҳам рақибларини нокаут эвазига мағлуб этган.
07 июн 08:12:41
Oʻzi toʻgʻrisi oldindan aytganim kabi raqib ham rasmiy komisiya tomonidan tastiqlanmagandi. Bektemir Isroilda esa hammasi joyida. Undan keyin 16 iyun kuni Oʻzbekistondagi boks oqshomi ham hali rasman tastiqlanmadi menimcha hali rejalashtirilmoqda