Махсус ишчи гуруҳ паралимпиячи спортчилар холидан хабар олди
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлигининг махсус ишчи гуруҳи тўртинчи кундирки Андижон вилоятидаги спорт мажмуалари ҳамда спорт таълим муассасаларининг бугунги аҳволини ўрганишмоқда.
Махсус ишчи гуруҳнинг навбатдаги манзили Марҳамат тумани бўлди.
Дастлаб ишчи гуруҳ аъзолари Марҳамат туманидаги болалар-ўсмирлар спорт мактабини кўздан кечиришди. Қолаверса, ҳудуднинг спорт турларига ихтисослашуви ва моддий-техник базасининг ҳозирги ҳолати, туманда жисмоний тарбия ва спортни янада ривожлантиришнинг истиқболлари, спорт инвентарлари сони ва бугунги ҳолати, терма жамоа аъзоларини шакллантириш масалалари бўйича ҳам ишчи гуруҳ туман спорти мутасаддиларига яқиндан кўмаклашмоқда.
Шунингдек, ташриф давомида махсус ишчи гуруҳ аъзолари Марҳамат туманида истиқомат қилувчи спортчилар холидан ҳам хабар олишди. Жумладан, параатлетлар Бобур Омонов, Тимур Гирязов ва Бекжон Чеваров хонадонига ташриф буюриб, улар билан суҳбатлашди. Учрашувдан кўзланган мақсад, спортчиларни холидан хабар олиш, уларни қийнаётган муаммоларга ечим топиш ҳамда зарур бўлса амалий ёрдам беришдан иборат.
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлигининг махсус ишчи гуруҳи Андижон вилоятидаги фаолиятини давом эттирмоқда.
Эслатиб ўтамиз, ўрганишлар якунида Андижон вилоятида жисмоний тарбия ва спортни ривожлантириш дастури ишлаб чиқилиб, вилоятда спорт ривожи янги босқичга кўтарилади.