“Миллий халқ ўйинлари — миллий ғурур” танловига марҳамат!
Мамлакатимизда миллий спорт турлари ва халқ ўйинлари, этноспорт турларини кенг тарғиб қилиш ва оммалаштириш, болалар-ўсмирлар ҳамда ёшларни этноспорт турларига кенг жалб қилиш мақсадида “Миллий халқ ўйинлари — миллий ғурур” номли махсус роликлар тайёрлаш ва эфирга узатиш бўйича танлов эълон қилинади.
Мазкур танловга тақдим этилаётган ижодий маҳсулотлар – роликларни тайёрлашда қуйидаги жиҳатларга алоҳида эътибор қаратиш талаб қилинади:
- Танловга тақдим этилаётган ижодий маҳсулотларда аввало халқимиз орасида унутилиб бораётган миллий спорт турлари ва халқ ўйинларини сақлаб қолиш ҳамда уларни ёш авлод орасида кенг оммалаштиришга алоҳида эътибор қаратиш;
- Роликларда миллий менталитетимиздан келиб чиққан ҳолда ўзбек халқига хос қадрият ва урф-одатларни тарғиб қилиш;
- Миллий спорт турлари ва халқ ўйинларининг аҳоли саломатлигини мустаҳкамлашдаги ўрни ва аҳамиятини очиб бериш.
Танловга тақдим этиладиган ижодий ишларнинг вақти 1-3 дақиқа оралиғида бўлиши, ҳажми эса 100 мГбдан ошмаслиги талаб қилинади.
Шошилинг, танлов 2022-йилнинг 1-ноябрига қадар давом этади. Танловга тақдим этиладиган ижодий ишларни инфо@минспорт.уз электрон манзилига юборасиз.
Энг яхши ижодий маҳсулотлар эса танлов ғолиби сифатида ташкилотчилар томонидан муносиб рағбатлантирилади ҳамда энг севимли телеканалларингиз орқали эфирга узатилади.
Унутманг, “Миллий халқ ўйинлари — миллий ғурур” демакдир!