МОҚ раҳбари Тошкент вилоятидаги БЎСМлар фаолияти билан танишди
Миллий олимпия қўмитаси раиси Рустам Шоабдураҳмонов Тошкент вилоятининг икки туманида бўлиб, у ердаги вазият билан яқиндан танишди.
МОҚ раҳбари Юқоричирчиқ ва Паркент туманларида бўлиб, ҳудудлардаги Болалар ва ўсмирлар спорт мактабларида яратилган шароитлар билан танишди. Қайд этиш жоиз, бу орада хапкидо бўйича ўтказилаётган мусобақа орқали мавжуд инфратузилма ва ёшларнинг салоҳиятини кўздан кечириб олиш мумкин эди.
Шундан сўнг Рустам Шоабдураҳмонов МОҚнинг Тошкент вилояти вакили, жойлардаги БЎСМ директорлари билан суҳбатлашиб, туманлардаги спорт мактаблари ҳолати, умумтаълим мактабларида ўқиётган ёшларнинг қанчаси спортга қамраб олингани, уларнинг спорт инвентарлари билан таъминланганлик даражаси, у ерда яратилган шароит ва муаммоларни ўрганди.
Шунингдек, МОҚ раҳбари жойлардаги эпидемиологик вазиятга жиддий эътибор қаратиш, қишки мавсумда иситиш тизими билан юзага келиши мумкин бўлган муаммоларни олдини олиш бўйича ўз тавсияларини бериб ўтди.