Муҳриддин Тиловов 5-ўрин ҳамда 360 рейтинг очкосини қўлга киритди
Грузия пойтахти Тбилиси шаҳрида дзюдо бўйича “Катта дубулға” таснифига кирувчи мусобақанинг биринчи куни ўз якунига етди.
Унда иштирок этган ҳамюртимиз Муҳриддин Тиловов (-66 кг) бешинчи натижани қайд этди. Бронза медали учун курашда вакилимизга япониялик Рёма Танака рақиб бўлди. Бутун баҳс давомида ҳар томонлама устунлик қилган Танака дастлаб вазари, сўнг иппон баҳосини қўлга киритиб, беллашув тақдирини ўз фойдасига ҳал қилди.
Ушбу натижа Тилововга жаҳон рейтинги учун 360 очкони тақдим этади. Бу орқали янги ҳафтада ўз ўрнини (76) анча яхшилаб олади.
03 июн 21:25:34
.Sherzod.
bronza uchun kechgan baxsda sharmandali mag‘lubiyatni qabul qildi o‘zi bu bosqichgacha faqat ogoxlantirishlar xisobi bilan yetib kelgandi so‘ngi 4 ta Grand prini xisobga olsak bizning 60 va 66 kloli dzyudochilarmiz shunchaki sayyoh sifatida borib sharmanda bo‘lib qaytib kelishmoqda, Federatsiya raisiga xayfsan berilishi kerak u rasm tushish bilan band bo‘lib achko yig‘ib yurubdi