ОЧЛ. Жигаурининг дубли "Насаф"га муҳим бир очкони тақдим этди. Қаршиликлар ўз гуруҳларида биринчи ўрин билан кейинги босқичга йўл олди
"Ал Садд" ҳамда "Насаф" ўртасида ўтказиладиган ОЧЛ гуруҳ босқичи 6-тур ўйини якунланди.
Жамоа бугунги ўйинда 2:2 ҳисобида дуранг қайд этди ва ўз гуруҳида биринчи ўрин билан плей-офф йўлланмасини қўлга киритди.
Ал Садд" - "Насаф" 2:2
Гол: 6 - Матеус Урибе, 83 - Жамбули Жигаури (Шерзод Насруллаев), 90 - 83 - Жамбули Жигаури (Азизбек Амонов), 90+4 - Боғдод Бунеджа
"Жассим бин Ҳамад" стадиони
"Ал Садд": 22.Мешал Баршам, 2.Педро Коррея, 5.Тариқ Салмон, 6.Пауло Силва, 7.Муҳаммад Ваад Албаяти, 10.Ҳасан Ал Ҳайдос, 11.Боғдод Бунеджа, 16.Буалем Ҳуки, 51.Акром Афиф, 55.Амин Ҳазбави, 88.Андрес Вилья.
Захира: 1.Саад Ал Шиб, 4.Аҳмад Сайёр, 8.Али Асад, 9.Юсуф Абдурисаг, 13.Абдулла Ал Язиди, 14.Мустафо Тариқ Машал, 18.Гильерме Торрес, 23.Ҳошим Али, 28.Аҳмад Ал Саид, 31.Юсуф Абдуллоҳ, 37.Аҳмад Суҳайл, 70.Мусааб Ҳидир Муҳаммад.
"Насаф": 35.Абдувоҳид Неъматов, 2.Алибек Давронов, 5.Ғолиб Ғайбуллаев, 7.Акмал Мозговой, 9.Жавоҳир Сидиқов (8.Зафармурод Абдираҳматов,46), 17.Суҳроб Нуруллоев (99.Азизбек Амонов, 46), 19.Матеус Лима (, 70.Жамбули Жигаури,66), 28.Шуҳрат Муҳаммадиев, 34.Шерзод Насруллаев, 77.Ойбек Бозоров (10.Андрес Чавес, 90), 88.Марко Станоевич (18.Баҳром Абдураҳимов, 46).