ОФК Чемпионлар Лигаси. 3-тур
ПАХТАКОР (Ўзбекистон) – АҲАЛ (Туркманистон) 3:0
Бош ҳакам: Иида Жумпеи (Япония)
Ёрдамчи ҳакамлар: Нишихаши Исао, Ватанабе Кота (иккиси – Япония)
Захира ҳаками: Хироки Касахара (Япония)
VAR: Араки Юсуке (Япония)
AVAR: Юдаи Ямамото (Япония)
Назоратчи: Муҳаммад Басел Алҳажжар (Сурия)
Комиссар: Рашид Маҳбуб Ал Досари (Қатар)
Голлар: Хожимат Эркинов (Пўлатхўжа Холдорхонов) 23 1:0, Азиз Турғунбоев (Хожимат Эркинов) 26, 2:0, Азиз Турғунбоев (Муҳаммадқодир Ҳамралиев) 59, 3:0
"Пахтакор": 36.Павел Павлюченко, 3.Ҳожиакбар Алижонов, 88.Шаҳзод Азмиддинов, 5.Муҳаммадқодир Ҳамралиев, 34.Фарруҳ Сайфиев, 7.Одил Ҳамробеков, 27.Сардор Собирхўжаев , (40.Кими Мерк,79) 28.Диёр Холматов (77.Дилшод Саитов,87), 8.Азизбек Турғунбоев (6.Муҳаммадали Ўринбоев, 79), 20.Ҳожимат Эркинов (19.Пшемислав Банашак,74), 11.Пўлатхўжа Холдорхонов(17.Достонбек Ҳамдамов)
Захира: 21.Отабек Боймуродов, 35.Санжар Қувватов, 4.Достон Турсунов,  23.Шерзод Аъзамов, 30.Мэтью Стинворден,
"Аҳал": 13. Рустам Аҳаллиев, 3. Шуҳрат Союнов, 5. Ҳакмуҳаммет Башимов (77. Бегенч Мамиев,87) 7. Мейлис Диниев (9. Гурбан Аннаев, 60), 8. Адилбек Равшанов (18. Салим Умаров, 87), 10. Элман Тагаев, 11. Даянч Мередов (30. Алибек Абдураҳмонов, 60), 19. Фуркат Турсунов (2. Азатмуҳаммет Ҳожамуҳаммедов,51), Гурбанов,71 Атегелди Гелдиев, 98. Довран Ҳожамаммедов.