Ўқ отиш бўйича Конституция кунига бағишланган мусобақа ўтказилди
Наманган вилоятида ўқ отиш бўйича мусобақа ташкил қилинди.
Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти Наманган вилояти кенгашининг 2018 йилги спорт тадбирлари календар режасига асосан "8 декабрь - Ўзбекистон Республикаси Конституцияси қабул қилинган кун"га бағишлаб, 1 декабрь куни Наманган автомобиль мактабига қарашли ЎҚ ОТИШ ТИРИда Ёшлар ўртасида ПНЕВМАТИК ҚУРОЛДАН ЎҚ ОТИШ бўйича  вилоят биринчилиги 4-боскич мусобақаси ўтказилди. Мусобақада жами   145 нафар спортчи иштирок этди. Спортчиларни 77 нафари ўғил болалар, 68  нафари қиз болалардан иборат бўлиб, баҳслар 10 ёш ва ундан катта спортчилар ўртасида ташкил килади. Мусобақа якуний натижаларига кўра, 1-ўринни     Наманган автомобил мактаби жамоаси, 2-ўринни вилоят техник ва амалий турлари маркази жамоаси ва 3-ўринни Косонсой туман жамоаси эгаллади. Ғолибларга "Ватанпарвар" ташкилотининг эсдалик совғалари ва фахрий ёрлиқлари топширилди.