Ўқ отиш бўйича Ўзбекистон кубоги якунланди
Аввал хабар берганимиздек, 8 ноябр куни Тошкент шаҳридаги МХСК ўқ отиш базасида 1997-йилда таваллуд топган ва ундан кичик ёшдаги спортчилар ўртасида пневматик қуролдан ўқ отиш бўйича Ўзбекистон кубоги старт олган эди.
Бугун ушбу турнирда сонгги машқлар - аралаш жуфтлик, яни микст баҳслари ўтказилди. Унда ўсмирлар ва қизлар ўртасидаги пневматик милтиқдан ўқ отиш бўйича шахсий биринчиликда кучли ўнталикка кирган спортчилар ғолибликка эга бўлиш учун диққатларини жамлашди.
Натижаларга кўра Тошкент вилояти вакили Ойбек Асилов ҳамда Сурхондарё вилояти вакиласи Наталия Сластён жами 505,0 очко тўплаб ғолиб бўлишди. Пойтахт вилоятининг яна бир вакили Суҳроб Мирзажонов эса хоразмлик Олима Комилова билан бирга 501,4  очко тўплашди.
Учинчи ўрин эса Тошкент шаҳри вакилларига насиб этди. Дмитрий Силаев ҳамда Диёра Эрматова дуети умумий 500,3 очко тўплашди.
Спортчиларнинг сўнгги баҳсларда қайд этган шахсий ва дуэтдаги натижалари билан танишинг: