Ўқ отиш спорти федерацияси Жаҳон болалар куни муносабати билан байрам ташкил қилди
Тадбир меҳмонлари Пойтахтимиздаги 23-сонли болалар уйининг тарбияланувчилари бўлишди.
Тадбир байрамона муҳитда бўлиб ўтди, спорт бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси мураббийлари ва спортчилари ўқ отиш спорти ҳақида болажонларга сўзлаб беришди.
Қуролдан тўғри ва профессионал тарзда фойдаланишни намойиш этдилар.
Хавфсизлик техникасини тинглаб, ёш меҳмонлар 10 ва 25 метр масофага ўқ отиш техникасини амалда ўрганиш имкониятига эга бўлдилар. Ҳамма ёш ўғил-қизлар ўқ отишда ўзларини синаб кўришди.
Амалий машғулотлардан сўнг профессионал сеҳргарлар меҳрибонлик уйи тарбияланувчилари учун махсус дастур тақдим этишди. Тадбирда Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерацияси раиси Ойбек Норинбоев сўзга чиқиб, болажонларни байрам билан самимий табриклади.
Тадбир якунида хайрия ёрдами сифатида ва ёшларни спорт билан шуғулланишга жалб қилиш мақсадида Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерацияси 23-Меҳрибонлик уйига ўнта спорт велосипедлари, футбол ва баскетбол, теннис ракеталари, гимнастика сакраш арқонлари, ҳалқалар ва бошқа спорт анжомларини совға қилинди.