Осиё ўйинларида иштирок этадиган боксчиларимиз таркиби маълум!
18 август куни Индонезияда Осиё ўйинлари бошланади.
Жакартада бўлиб ўтадиган Осиё ўйинларида қайси боксчиларимиз юртимиз шарафини ҳимоя қилиши аниқ бўлди. Аввал хабар бериб ўтганимиздек, Олимпиада чемпиони Шаҳобиддин Зоиров ушбу мусобақада иштирок этмайди.
Olamsport.com сайтига маълум бўлишича бокс бўйича Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси Осиё ўйинларида қуйидаги таркибда иштирок этади:
Эслатиб ўтамиз, бу йилги ўйинлар учун вазнлар қисқартирилган. -81кг, -91кг ва +91 кг вазн тоифаларида жанглар ўтказилмайди.
18 июл 19:48:17
Darhaqiqat Miraziz ishonchni oqlaydi. Bu vaziyatda aynan 56kgda bokschi tanlashda murabbiylar shaffoflik prinspiga amal qilgan. Ularni tanlovi to'g'ri. Xasanboyga kelsak, uni hozirgi holati oltin medal olishga yetmaydi. Chunki 2oy ichida katta progress qilish juda qiyin masala. Bundan tashqari, u 49kg ekanligini gusobga olsak hozirgi tezligi ham yuqori saviyada emas. Fikrimcha, eng ojiz nuqtamiz 69kg. 75kgda ham Madrimovga qiyin boladi Amankulni yutish. Boshqa tarafdan endi ular neytral davlatda jang qilishini hisobga olasak, Isroilni imkoniyati yuqoriroq. 60,64kglarda ham bronza va kumush olsak kerak. Latipov masalasida fikr bildirish qiyin. U shu yilda ishtirok etgan musoboqalarda faqat bir bor bbronza oldi, qolganlarida obektiv va subektiv sabablarga ko'ra mag'lub bolaverdi. Vaznlar ham 3taga kamayganini hisobga olsak, 2ta oltin, 2ta kumush, 2ta bronza olsak kerak.
18 июл 13:15:51
Ҳасанбой, насиб қилса, Осиё ўйинлари енг яхши боксчиси болиб қайтади. Ҳеч бир боксчи Ҳасанбойчалик техникага эга эмас.
18 июл 12:23:30
Miraziz olimpiada chempioni shaxobiddindan yaxshiroq formada yutishi 100℅ faqatgina xasanboy va Mahmut soʻroq ostida. Garoy oʻynasangiz oʻynayman osiyoda xindistonlik bola xasanboyni bemalol yutadi. Chunki oʻtkan jangida nokaunt boʻlishiga oz qoldi xasanboy
18 июл 12:01:19
Boshqa sayitlarda 69 kg Bobausmon M G'oyipov o'rnidaku anig'i kim?????
18 июл 11:41:51
Jasurbek Latipov o'rniga boshqa bokschi yo'qmidi?!
Latipovda tajriba bor lekin uni o'rniga yoshroq bokschi olish kerak edi.