Ўзбекистон чемпионатининг иккинчи куни ҳам кутилмаган натижалар билан эсда қолди ФОТОГАЛЕРЕЯ
Пойтахтимиз мезбонлигида ўтаётган дзюдо бўйича катталари ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатининг иккинчи кунги беллашувлари ҳам ортда қолди.
Иккинчи кунги баҳсларда ҳам 5 та вазн тоифасида ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлди. "Юнусобод" спорт мажмуасида ўтказилаётган мавсумнинг сўнгги мусобақасининг бугунги беллашувларида ҳам кутилмаган натижалар қайд этилди. -73 кг вазн тоифасидаги биринчи рақамли дзюдочимиз Ҳикматуллоҳ Тўраев кутилмаганда саралаш босқичидаёқ мағлубиятга учради. Ушбу вазнда Шаҳрам Аҳадов Ўзбекистон чемпиони бўлди.
-81 кг вазнда кутилганидек Шарофиддин Болтабоев олтин медални қўлга киритди. Унинг финалдаги рақиби Маъруф Ҳидиров маълум сабабларга кўра финал баҳсида иштирок эта олмади. -90 кг вазн тоифасидаги баҳслар ҳам анча шиддатли кечди. Олтин медаль учун кечган муросасиз беллашувда сурхондарёлик Шермуҳаммад Жандреев пойтахти вилояти вакили Достон Мейлиевдан устун келди.
Бугуннинг барча ғолиб ва совриндорлари:
-73 кг вазн тоифаси
1. Шаҳрам Аҳадов (Бухоро)
2. Муроджон Йўлдошев (Сурхондарё)
3. Вагиф Ибадов (Самарқанд)
3. Обидхон Номонов (Наманган)
1. Шарофиддин Болтабоев (Қорақалпоғистон)
2. Маъруф Ҳидиров (Тошкент шаҳри)
3. Рамазон Аллабердиев (Сурхондарё)
3. Улуғбек Ўроқов (Тошкент шаҳри)
1. Шермуҳаммад Жандреев (Сурхондарё)
2. Достон Мейлиев (Тошкент вилояти)
3. Жалолиддин Қурбонмуродов (Қашқадарё)
3. Баҳодир Панжиев (Сурхондарё)
1. Севинч Исоқова (Жиззах)
2. Мамлакат Султонова (Хоразм)
3. Маржона Нуриллаева (Самарқанд)
3. Лайло Йўлдошева (Хоразм)
1. Шоҳиста Назарова (Сурхондарё)
2. Нодира Йўлдошева (Тошкент шаҳри)
3. Равшахон Адашева (Тошкент шаҳри)
3. Фарангиз Ҳожиева (Хоразм)