Ўзбекистон кикбоксинг терма жамоаси халқаро мусобақада 15та медаль қўлга киритди
12-17 декабрь кунлари Россия Федерациясининг Санкт-Петербург шаҳрида кикбосинг бўйича "Пётр Кубоги" XXI халқаро турнири бўлиб ўтди.
Ушбу мусобақада Ўзбекистон кикбоксинг терма жамоаси 21 нафар спортчи билан иштирок этди. Делегацияга Музаффар Газиев раҳбарлик қилди. Терма жамоа бош мураббийи Рашид Акалбаевга  мураббийлар Сарибаев Габиден, Турақулов Баҳром ва Юлчиев Фаррух ёрдам беришди.
Қувонарлиси кикбоксчиларимиз 2та олтин, 6та кумуш ва 7та бронза медалига эга чиқишди. Яъни 21 нафар спортчидан 15 нафари совринли ўринларни эгаллади.
91 килограммдан оғир вазнда Юлчиев Фаррух ва 48 килограмм вазн тоифасида қизлар ўртасида Алиқулова Зарнигор олтин медалларга эга чиқишди.
Ибраимов Диёрбек, Абролов Умиджон Алишер ўғли, Абдуллаев Ҳумоюн Хуршид ўғли, Пардабоев Азизбек, Зарипова Моҳичеҳра ва Қудратова Садоқат кумуш медалларни қўлга киритишди.
Сагинов Ердос, Аҳмадов Шоҳруҳ, Мамуржонов Асадбек, Илҳомжонов Сардор каби спортчиларимиз эса бронза медаль соҳибига айланишди.