регби-15 бўйича 2014 йилда Қуролли кучлар ўртасидаги мамлакат I
чемпионатида фақатгина 10 та жамоа қатнашган бўлса, бугунги кунда
чемпионатнинг саралаш босқичида 30 та жамоа иштирок этганлигини кўрсатиб
ўтиш мумкин.
Ўзбекистон регби федерацияси 2014 йилда Дунё регбиси (World Rugby) халқаро ташкилотининг тўлақонли аъзолигига қабул қилинди. Федерация президенти С. Сафоев эса Осиё регби федерацияси (ARFU) Ижроия қўмитаси аъзоси сифатида навбатдаги ротацияга қадар, бир йил муддат давомида фаолият кўрсатди.
Конференцияда Ўзбекистон регби федерациясининг фаолияти қониқарли деб баҳоланди. Шундан сўнг, Федерация раҳбариятини сайлаш маросими бўлиб ўтди. Сўнгги йилларда Федерацияга раҳбарлик қилиб келган Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати раисининг биринчи ўринбосари Содиқ Салихович Сафоев бир овоздан Федерация президенти лавозимига навбатдаги муддатга қайта сайланди. Мудофаа вазирлиги масъул ходими Шуҳрат Акрамович Икромов Федерациянинг биринчи вице-президенти, Қаҳрамон Ҳакимович Джалилов эса вице-президенти лавозимларига сайланишди. Федерация Бош котиби сифатида фаолият кўрсатиб келган Жасур Артиков ҳам ўз лавозимига қайта тайинланди ва ишини давом эттирадиган бўлди.
Конференция якунида Ўзбекистон регби федерацияси президенти Содиқ Сафоев сўз олиб, ҳамкорлик учун Жисмоний тарбия ва спорт қўмитаси ҳамда Миллий олимпия қўмитасига миннатдорчилик изҳор қилди. Юртимизда регби спортини янада ривожлантириш борасида устувор вазифалар ҳусусида гапирди. Шунинг билан Ўзбекистон регби федерациясининг навбатдаги IX ҳисобот-сайлов Конференцияси ўз ишини якунлади.