ЎзДЖТСУнинг халқаро алоқалари кенгаймоқда
Шу йилиннг 23 май куни давлатимиз раҳбари раислигида спортни оммалаштириш, спорт таълимини яхшилаш масаласида йиғилиш бўлиб ўтган эди.
Ушбу йиғилишдаги вазифалар ижросини таъминлаш мақсадида айни кунларда Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт университети ректори Маҳмуджон Болтабаев раҳбарлигидаги делегация Латвия Республикасининг Рига шаҳрида бўлиб турибди.
Жисмоний тарбия ва спорт таълимини ривожлантириш, халқаро олий таълим муассасалари билан алоқаларни йўлга қўйиш мақсадида Ўзбекистон Республикасининг Латвиядаги фавқулодда ва мухтор элчиси Қадамбой Султонов билан Рига шаҳрида расмий учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида икки томонлама спорт таълими ва спорт мутахассисларини тайёрлаш, бу борада Болтиқбўйи давлатлари билан кенг ҳамкорлик алоқаларини йўлга қўйиш бўйича музокалар олиб борилди.
Маълумот учун, университет делегациясининг Болтиқбўйи давлатларига (Латвия, Литва) расмий ташрифи 24 июнгача давом этади.