Пара енгил атлетикачиларимиз лицензион мусобақада иштирок этишади
10-14 февраль кунлари БААнинг Дубай шаҳрида пара енгил атлетика бўйича Токио-2020 ёзги Паралимпия ўйинларига лицензия берувчи халқаро Гран-при турнири бўлиб ўтади.
Ушбу йирик мусобақада терма жамоамиз аъзолари ҳам иштирок этади.
Миллий терма жамоа аъзолари маҳаллий об-ҳаво шароитига мослашган ҳолда мусобақага ҳар томонлама пухта тайёргарлик кўриши учун 2021 йил 4 январдан 7 февралга қадар БААнинг Дубай шаҳрида халқаро ўқув-машғулот йиғини ўтказиши режалаштирилган. Бугун тунда пара енгил атлетика бўйича терма жамоамиз делегацияси Дубайга жўнаб кетади.
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси президенти Рустам Шоабдураҳмонов ҳамда Ўзбекистон Миллий Паралимпия ассоциацияси раиси Мухторхон Ташходжаев нуфузли мусобақага катта мақсадлар билан йўл олаётган спортчиларимиз билан учрашди. Бу ҳақда Ўзбекистон Миллий Паралимпия ассоциацияси матбуот хизмати хабар бермоқда.
Учрашувда иштирок этган МОҚ раҳбари спортчиларимизни кириб келган Янги йил байрами билан қутлар экан, бўлажак мусобақаларда атлетларимизга омад ва зафарлар тилади. Ўз навбатида миллий терма жамоа спортчилари яратиб берилаётган барча шароит ҳамда юксак эътибор ва ғамхўрлик учун аввало юртбошимиз Шавкат Мирзиёевга, қолаверса Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Ўзбекистон Миллий Паралимпия ассоцияси раҳбариятига ўз миннатдорлигини билдиришган ҳолда ушбу юксак ишончни ажойиб ғалабалари билан оқлашга ваъда беришди.
Эслатиб ўтамиз, ҳозирги кунгача 16 нафар паралимпиячимиз Токио-2020 ёзги Паралимпия ўйинларига йўлланмани қўлга киритишган.
Дубайга йўл олаётган делегация аъзолари: