Парадзюдочиларимизнинг Козоғистондаги муваффақиятли юриши давом этади
Ўзбекистонлик спортчиларнинг парадзюдо бўйича Осиё ва Океания чемпионатидаги муваффақиятли юруши давом этмоқда.
Қозоғистоннинг Атирау шаҳри мезбонлик қилаётган ушбу турнирнинг иккинчи кунида ҳамюртларимиз жами 6 та медални қўлга киритишди.
Давурхон Кароматов (-81 кг), Шариф Ҳалилов (-100 кг) ҳамда Ширин Шарипов (+100 кг) барча рақибларини мағлубиятга учратган ҳолда, олтин медалларга сазовор бўлишди. -90 кг вазн тоифасида финалгача етиб борган Шуҳрат Бобоев, ҳал қилувчи баҳсда имкониятни бой бериб қўйди ва кумуш медал билан тақдирланди.
Аёллар ўртасидаги баҳсларда Васила Алибоева (-70 кг) ўз вазн тоифасида тенгсиз эканини исботлади ва олтин медалга эга чиқди. Яна бир парадзюдочимиз Нафиса Шерипбаева (-63 кг) эса мусобақанинг кумуш медали соҳибасига айланди.
Ҳозирча терма жамоамиз 7 та олтин, 3 та кумуш ва 1 та бронза медалларини қўлга киритган ҳолда, умум жамоа ҳисобида пешқадамлик қилмоқда.
Мусобақанинг сўнгги кун беллашувлари бўлиб ўтади. Унда спортчиларимиз жамоавий баҳсларда иштирок этишади. Терма жамоамиз вакилларининг дастлабки рақиблари жанубий кореялик парадзюдочилар бўлишади.