Қайноқ фотогалерея: Шахмат Олимпиадаси чемпионларига автомобиль, 600 миллион сўм ва "Ўзбекистон ифтиҳори" мукофоти берилди
Ченнай шаҳридаги Бутунжаҳон шахмат Олимпиадасида Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси олтин медалларри қўлга киритганидан хабарингиз бор.
Мусобақада чемпионликни қўлга киритган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари бугун тунда юртимизга қайтиб келишди. Улар Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида тантанали равишда кутиб олинди.
Кутиб олиш маросимида Ўзбекистон Бош вазири Абдулла Арипов, Президент маслаҳатчиси Абдужаббор Абдувоҳидов, Тошкент шаҳар ҳокими Жаҳонгир Ортиқхўжаев, Отабек Умаров ва бошқалар иштирок этишди.
Тадбир давомида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг шахматчиларимизга йўллаган табриги Бош вазир томонидан ўқиб эшиттирилди. Сўнгра уларга "Equinox" автомобили калити, 600 миллион сўмлик пул сертификати ва "Ўзбекистон ифтиҳори" мукофоти топширилди.