Қирғизистон терма жамоаси бўлажак ўйинлар учун таркибни эълон қилди
Қирғизистон миллий терма жамоаси мураббийлар штаби ўртоқлик ўйини доирасидаги Ўзбекистон, ОК-2023 ва ЖЧ-2022 саралаши доирасидаги Япония ва Тожикистон термаларига қарши ўйинлар учун 23 футболчини жалб қилди.
Дарвозабонлар: Валерий Кашуба, Павел Матяш, Кутман Кадырбеков (ҳаммаси – «Дордой»)
Ҳимоячилар: Валерий Кичин («Динамо-Минск», Беларусь), Виктор Майер («Виденбрюк», Германия), Айзар Акматов, Азамат Байматов, Александр Мищенко, Мустафа Юсупов (ҳаммаси – «Дордой»), Тамирлан Козубаев («ПКНС», Малайзия), Акрамжон Умаров («Алай»)
Ярим ҳимоячилар: Одилжон Абдурахманов («Алай»), Алимардон Шукуров («Болуспор», Туркия), Ахлидин Исраилов (клубсиз), Бахтияр Дуйшобеков («Башундхара Кингз», Бангладеш), Эдгар Бернхардт («Кедах», Малайзия), Муролимжон Ахмедов, Фархат Мусабеков, Бекжан Сагынбаев, Жыргалбек уулу Кайрат (ҳаммаси – «Дордой»), Гулжигит Аликулов («Неман», Беларусь).
Ҳужумчилар: Виталий Люкс («Ульм 1846», Германия), Мирлан Мурзаев («Дордой»).
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон ва Қирғизистон терма жамоалари ўртасидаги ўртоқлик ўйини 9 ноябрь куни "Пахтакор" стадионида бўлиб ўтади.