Рамзан Қодировнинг тўрт ўғли 3 сентябрь куни рингга кўтарилади + ФОТО
3 сентябрь куни Чеченистон Республикаси пойтахти Грозний шаҳридаги Спорт Холл "Коллизей" аренасида профессионал бокс кечаси бўлиб ўтади.
Эътиборга молик жиҳати шундаки, "Ахмат" клуби томонидан ташкил этилаётган ушбу бокс оқшоми доирасида Чеченистон президенти Рамзан Қодировнинг бир йўла тўрт нафар фарзанди рингга кўтарилади. Ёш Қодировларнинг жанги кўргазмали характерда бўлиб, ҳаваскор бокс қоидаларида асосида ташкил этилади. Бу маълумотни "Ахмат" клуби президенти Абузайд Висмурадов тасдиқлади.
"3 сентябрь куни Грозний шаҳридаги Спорт Холл "Коллизей" аренасида профессионал бокс бўйича "Время Легенд" турнири ўтказилади. Бокс кечаси Россия Қаҳрамони, Чеченистон Республикасининг биринчи президенти Ахмат Қодиров хотирасига бағишлаб ташкил этилади. Оқшом доирасида жиянларим Аҳмад, Али, Адам ва Абубакар Қодировлар ҳам рингга кўтарилади. Уларнинг жанглари ҳаваскор бокс қоидалари асосида бўлади", - дея Инстаграм саҳифасида хабар қолдирган Висмурадов.