Республика Олимпия ва паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида ҳам йил якуни сарҳисоб қилинди
Кеча Республика Олимпия ва паралимпия спорт турларига тайёрлаш маркази 2022 йил сарҳисоби тадбири бўлиб ўтди.
Тадбирни марказ директори А.Мамадалиев очиб берди ва йил давомида марказда қилинган ишлар, барпо этилган масканлар, йил давомида марказ спортчилари эришилган натижалар сарҳисоб қилинди . Сўнгра йил давомида энг фаол иш олиб борган тренер-ўқитувчилар жамоаси, техник ходимлар жамоаси, ўқитувчилар жамоаси, тиббиёт бўлими жамоаси, тарбиячилар жамоаси, ҳисоб-китоб бўлими жамоаси ва спорт бўлими жамоаси турли номинациялар билан тақдирландилар. Тадбир давомида нафақат марказ ходимлари балки Ўзбекистон спортини дунё ареналарида муносиб ҳимоя қилган спортчилар Ғаниева Гулсевар, Қодиров Зуҳриддин ва Умматалиев муносиб тақдирландилар.
Марказ учун яна бир қувончли хабар марказ тренер-ўқитувчиси Ҳидоятов Эшпўлат Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирлигининг йил сарҳисоби тадбирида йилнинг энг яхши ҳаками ва спортчимиз Ғаниева Гулсевар йилнинг аёл спортчиси номинациялари билан тақдирландилар.