Сакен Полатов Ойбек Касимов билан бирга Андижон ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатида ФОТО
Хабар бериб ўтганимиздек, Андижон шаҳрида Ўзбекистон бокс федерациясининг сайёр йиғилиши бўлиб ўтди.
Мазкур тадбирдан сўнг, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов ҳамда Жисмоний тарбия ва спорт вазирининг биринчи ўринбосари Ойбек Касимов Андижон ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернатида бўлишди.
Мутасаддилар у ерда бокс билан шуғулланиш учун яратилган шароитлар билан танишишди, ёш боксчиларнинг машғулотларини кузатиб, улар билан мулоқот қилишди. Боксни янада ривожлантириш учун зарур шарт-шароитларни яратиш, қолаверса шаҳарда бокс марказини бунёд этиш масалалари муҳокама қилинди. Ишни ташкил қилиш давомида юзага келган камчиликлар таҳлил қилинди. Муаммоларни бартараф этиш бўйича тегишли кўрсатмалар берилди. Ташриф давомида ёш боксчилар билан эсдалик учун суратга тушишди.
Шунингдек, улар яккакураш турларига ихтисослаштирилган спорт мактаби ҳамда "Соғлом Авлод" стадионида ҳам бўлишди.
20 мар 21:21:45
Спорт вазирини биринчи ўринбосари федерация рахбари олдида қўл қовуштириб топшириқ олишга махтал бўлган одамдек турибдими? Жуда қизиқ..