Самарқандлик ўсмирлар Ўзбекистон чемпионатида биринчи бўлишди
Фарғона Олимпия захиралари коллежида ўсмирлар (2006-2007 йилларда туғилганлар) ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди.
Уч кун давомида Қорақалпоғистон Республикаси, барча вилоятлар ҳамда Тошкент шаҳридан жами 700 нафарга яқин дзюдочилар 10 тадан 20 та вазн тоифасида мусобақа медаллари учун татамига чиқишди.
Мусобақа якунига кўра, ўсмирлар ўртасида Самарқанд вилояти терма жамоаси биринчи ўринни эгаллади. Қўҳна ва ҳамиша навқирон кенг вакиллари уч кунлик беллашувларда 2 та олтин, 2 та кумуш, 3 та бронза медалини қўлга киритишди. Тошкент вилояти дзюдочилари 2 та олтин, 1 та кумуш, 1 та бронза медали билан иккинчи ўринни банд этишган бўлса, кучли учликка 2 та олтин ва 2 та бронза медали билан мезбонлар - Фарғона вилояти вакиллари якун ясашди.
Кейинги ўринларни эгаллаган Хоразм, Қашқадарё, Андижон вилоятлари ҳамда Тошкент шаҳри жамоалари таркибида бир нафардан Ўзбекистон чемпиони бўлди. Умумий олганда, тўққиз вилояти дзюдочилари мамлакат чемпионатининг ғолиб ва совриндорлари сафидан жой олишди.