Сенсация қайд этилмади. Хоккей терма жамоамиз буллитлар сериясида асосий рақибларидан бири — Арманистонга имкониятни бой берди
Ереван шаҳрида хоккей бўйича катталар ўртасидаги Жаҳон чемпионатининг IV дивизионидан ўрин олган иккинчи кунги беллашувлар ниҳоясига етди.
Бугунги кун дастуридан мезбон Арманистоннинг Ўзбекистонга қарши ўйини ҳам ўрин олганди.
Бироз олдин якунига етган ўйиннинг асосий вақти ҳамда овертайм 2:2 ҳисобида якунига етди. Буллитлар сериясида эса омад арманистонлик хоккейчилар томонида бўлди. Якунда Арманистон терма жамоаси ғалабани ўзиники қилиб кетди.
Голларимизга Павел Синявский ҳамда Жавоҳир Расулов муаллифлик қилишди. Гуруҳимиздаги бошқа жуфтликларда Қувайт Индонезияни 15:6, Эрон Малайзияни 5:1 ҳисобида мағлуб этди.
Шундай қилиб, Арманистон дивизионда 5 очко билан якка пешқадам бўлиб олди, Ўзбекистон эса 4 очко билан иккинчи ўринни эгаллаб турибди. 16 апрель учинчи тур доирасида Эрон хоккейчиларига қарши музга чиқамиз.
Жаҳон чемпионатининг IV дивизиони. Иккинчи учрашув
Ўзбекистон - Арманистон 2:3 Б (0:0, 2:2, 0:0, 0:0, 0:1)