Шайхонтоҳур прокурори соврини учун кураш мусобақаси бўлиб ўтди ФОТОРЕПОРТАЖ
Тошкент шаҳар прокурори, шаҳар кураш федерацияси раиси Улуғбек Қосимов ташаббуси билан ҳар бир туманда болалар, ўсмирлар, ёшлар ва катталар ўртасида Прокурор соврини учун турнирлар ўтказиш анъанага айланган.
Куни кеча навбатдаги муросасиз баҳслар “Жар” спорт мажмуасида Шайхонтоҳур тумани прокурори соврини учун бўлиб ўтди. Унда 2012-2013 йилларда туғилган болалар (27 кг, +33 кг), 2008-2009 йилларда таваллуд топган ўсмирлар (50 кг), катталар ўртасидаги беллашувларда эркаклар 66 кг, 73 кг, 81 кг, +81 кг, аёллар 70 кг вазн тоифаларида ғолиблик учун баҳс олиб боришди.
Икки юз нафардан зиёд полвон иштирок этган турнир кураш мухлисларига чинакам спорт байрами шукуҳини туҳфа қилди.
Ўз вазн тоифаларида Элбек Абдукаримов (27 кг), Саҳобиддин Рустамов (+33 кг), Отабек Йўлдошбоев (50 кг), Дилшод Йўлдошев (66 кг), Дилшод Бўриев (73 кг), Ғиёс Бобоев (81 кг), Суҳроб Турсунов (+81 кг), Мухлиса Қодирберганова (70 кг)лар тенгсиз деб топилдилар.
Ғолиб ва совриндорлар ташкилотчилар томонидан муносиб тақдирландилар. Кучлиларга диплом, медаль ҳамда қимматбаҳо совғаларни Тошкент шаҳар прокурори ўринбосари Элбек Иномжонов, Шайхонтоҳур тумани прокурори Санжар Мавлонов, Халқаро кураш институти проректори Музаффар Юсуповлар тантанали топширдилар.
Ана шундай нуфузли мусобақаларга Чилонзор, Сергели, Яшнобод туманлари мезбонлик қилганди. Навбатдаги мусобақа режага кўра, Янгиҳаёт тумани прокурори соврини учун ўтказилади.
Шайхонтоҳур тумани прокурори соврини учун ўтказилган турнирнинг барча ғолиб ва свориндорлари билан танишинг: