Спортчи ёшларимиз Абдулла Қодирий уй музейи билан яқиндан танишди
Абдулла Қодирий уй музейига Тошкент вилояти жисмоний тарбия ва спорт бошқармаси тасарруфидаги Тошкент тумани болалар-ўсмирлар спорт мактабининг эркин кураш, футбол, бокс, дзюдо, бадиий гимнастика, карате WKF, таэквондо ITF, қўл жанги ва турон яккакураши турлари билан шуғулланаётган 170 нафардан ортиқ спортчи ёшлар ташриф буюрди.
Ўзбек адабиёти тарихида залворли из қолдирган ёзувчининг уй музейига ташрифдан кўзланган асосий мақсад - ёшларимизни буюк шахснинг ҳаёт ёъли билан яқиндан таништириш ва уларда ватанпарварлик туйгуларини янада юксалтиришдан иборатдир.
Музейга саёҳат давомида спортчи ёшларимиз ёзувчи Абдулла Қодирийнинг асарлари ва тарихий қоʼлёзмалари билан яқиндан танишди. Шунингдек, спортчилар Қодирий номидаги истироҳат боғида жойлашган ёзувчининг ҳайкали пойига гуллар қўйиб, ҳурмат бажо келтиришди.