"Сурхон"да янги бош мураббий иш бошлади
"Машъал" ва "Андижон" клубларидаги фаолияти билан ўзбекистонлик футбол мухлисларига яхши таниш бўлган Александр Хомяков "Сурхон"да иш бошлади.
Рестардан кейнги учта турда битта дуранг ва иккита мағубият қайд этган Термиз клуби бош мураббийи Баҳром Ҳайдаровнинг ўрнини Хомяков эгаллади. Бироқ бу борада мураббийнинг ўзи шундай деди:
"Ҳозирча расмий ҳеч нарса айта олмайман. Барчаси музокара босқичида. Келиша олсак бу ҳақда албатта айтаман".
Олинган маълумотларга кўра, Хомяков "Сурхон" футболчиларига янги бош мураббий сифатида таништирилган ва машғулотларни ҳам ўтказишга улгурган.
ПФЛдан олинган хабарга кўра, ҳозирча "Сурхонянги бош мураббийни рўйхатдан ўтказмаган, бироқ яқин орада шуни режалаштираётган экан.
"Сурхон" клуби 2020 йилги мавсумни Шавкат Абдухўжаев бош мураббийигида бошлаган, 2-турда Баҳром Ҳайдаров иш бошлаган эди. Клуб Coca Cola Суперлигасининг 7-турини 2 июль куни Тошкентда "Пахтакор"га қарши ўтказади.