ТДИУда крикет бўйича ўртоқлик ўйини ўтказилди + ФОТО
Тошкент давлат иқтисодиёт университетида крикет бўйича ўртоқлик ўйинлари ташкил этилди.
Ўзбекистон крикет федерацияси Бангладешнинг Тошкентдаги элчихонаси ҳамда Тошкент давлат иқтисодиёт университети билан ҳамкорликда ўтказилган мазкур спорт тадбири Бангладеш давлатида ўтаётган "Ёшлар фестивали-2025" муносабати билан Бангладеш элчихонаси таклифига асосан ўтказилди.
Ушбу спорт тадбирига Бангладешнинг Тошкентдаги элчиси Муҳаммад Монирул Ислом ташриф буюрди ва дастлаб, университет ректори, иқтисодиёт фанлари доктори, профессор Тўлқин Тешабоев ҳамда Ўзбекистон крикет федерацияси раиси Азиз Михлиев билан иқтисодиёт, ахборот технологиялари, туризм ва спорт каби соҳалар бўйича ҳамкорликка оид давра суҳабати ташкил этилди.
Шунданг сўнг университет спорт мажмуасида крикет бўйича беллашувларга старт берилди. Тошкентнинг "ANFA" крикет клуби жамоаси, ТДИУнинг талабаларидан ташкил топган крикетчилар жамоаси  Бангладеш элчихонаси жамоаси ўртасидаги ўзаро беллашувларда фахрли биринчи ўринни мезбонлар жамоаси қўлга киритди.
Эътиборлиси, Бангладеш элчиси Муҳаммад Манирул Ислом ҳам  Бангладеш элчихонаси жамоаси аъзоси сифатида ўйинларда иштирок этди. Ғолиб ва совриндорлар кубок ва эсдалик совғалари билан мукофотланишди.